Západ musí Putina konečně zastavit

Již delší dobu se na ukrajinských hranicích opět seskupují ruská vojska. Putin by mohl chtít Západ přelstít, dokud je zaměstnán jinými záležitostmi. Nebylo by to poprvé. Příspěvek Richarda Herzingera pro Die Welt.

Ruský prezident Vladimír Putin pohrozil Ukrajině kvůli údajným pokusům o útok na Ruskem anektovaném Krymu ráznými „protiopatřeními“. Vše nasvědčuje tomu, že Putin pomocí své propagandistické mašinérie připravuje široce založenou invazi na Ukrajině. To vše v návaznosti na očividně ruskými tajnými službami zinscenovaný komplot a doprovázený obvyklými výhrůžkami.

O nestydatosti, s kterou vládce Kremlu obviňuje Ukrajinu z „teroru“, zatímco část země anektoval a v jiné části přítomností svých okupačních vojsk drží při moci vládu despotických „separatistických“ zločineckých band, by se daly psát knihy. Již delší dobu lze na ukrajinské hranici pozorovat pohyb a houfování ruských vojsk. I načasování by odpovídalo Putinovu stylu, pokusit se Západ přelstít, dokud je jeho pozornost oslabena probíhajícími prázdninami a různými velkými událostmi.

V roce 2008 napadl Gruzii právě v době, kdy západní vůdci odpočívali na horách nebo na plážích. Anexi Krymu nařídil v poslední den svých dopingových her v Soči. V žijící dopingové laboratoři ruským mafiánským státem za vydatného přispění putinovských quislingů z MOV systematicky zmutovaní letní olympionici právě teď sbírají medaile v Riu. I ruská vojenská mašinerie se genocidní vyvražďovací válkou v Sýrii právě zahřála na provozní teplotu.

Západ se musí probrat ze svého blouznění

Západ se zatím vůči Putinovým válečným zločinům a násilné vyděračské politice nezmohl k odporu, který by stál alespoň za řeč. K pokračování svého zrůdného tažení v Sýrii ho dokonce ještě nedávno více či méně otevřeně povzbudil. Turecký prezident Erdogan, který si sestřelením ruského letadla nad tureckým územím dovolil dát takovému chování jasnou stopku, se právě před velkým vojevůdcem plazí v Kremlu. Proč by tedy Putin neměl ve stejném duchu pokračovat?

https://pbs.twimg.com/media/CprRnbrXEAAJxdD.jpg

Na mapce je znázorněno rozmístění ruských vojenských jednotek a zbraní v rozmezí od 4. května do 21. srpna 2016, kterými je nyní Ukrajina z několika směrů obklopena (kliknutím na obrázek ho zvětšíte).

Je nejvyšší čas, aby se Západ konečně probral ze svého poblouznění, že by se snad Putina podařilo laskavou přímluvou vrátit na cestu mírumilovného a počestného uvažování. Musíme vyslat jasný signál, že nová agrese na Ukrajině nebude tolerována stejně jako pokračování okupace území tohoto suverénního státu. Ukrajina musí být Západem ze všech sil a na všech úrovních podpořena, na jedné straně citelně ostřejší, tvrdší diplomacií a na straně druhé efektivním vyzbrojením a výcvikem ukrajinské armády.Zanechte nám svou korekturu nebo komentář: