Přehled hlavních zpráv: FBI zabránila teroristickému útoku v San Franciscu, …

+++ FBI zabránila teroristickému útoku v San Franciscu, když zatkla 26letého bývalého příslušníka vojenského námořnictva. V jeho domě nalezla větší množství zbraní a mučednický dopis. Podle FBI chtěl bývalý voják spáchat útok na oblíbeném výletním místě Pier 39 (Molo 39) ve jménu tzv. Islámského státu (IS).

+++ USA zřejmě podpoří Ukrajinu dodávkami zbraní. Rusko-ukrajinský konflikt trvá již více než 3 roky a zahynulo při něm přes 10.000 lidí. Podle televizní stanice ABC News plánuje americká vláda dodávku 210 protitankových raket v hodnotě 47 miliónů dolarů.

+++ Podle německé generální prokuratury stoupl oproti r. 2016 téměř pětinásobně počet řízení kvůli podezření z přípravy teroristického útoku. V r. 2017 jich je kolem 1.200, 1.000 z toho s islamistickým pozadím.

+++ Mezinárodní olympijský výbor (MOV) udělil doživotní zákaz startu dalším jedenácti ruským sportovcům.

+++ Německý správní soud dal v případě nezletilých dětí zelenou slučování rodin uprchlíků. Berlínský soud rozhodl, že jediným důležitým kritériem je blaho dětí a udělil tak políček spolkové vládě. Ta se původně chtěla odvolat, ale ministr zahraničí Gabriel se nakonec rozhodl jinak. Soud nezvykle podrobně rozvedl, proč ministerstvo zahraničí ve věci slučování rodin porušilo nejen ústavu, Evropskou konvenci o lidských právech a Konvenci OSN o právech dítěte, ale i vlastní principy, které si stanovilo.Zanechte nám svou korekturu nebo komentář: