Přeji vám vše nejlepší v nastávajícím roce!

Vážení čtenáři nového magazínu POLITIQ,

rád bych vám popřál vše nejlepší do právě začínajícího roku. Tento rok bude důležitý, trochu štěstí se bude hodit. Ale na druhou stranu: který rok (ale i měsíc, den, hodina…) nejsou důležité? Skrytá logika našeho jednání je neúprosná: kdybychom nepřipustili určité chyby v minulosti, nemuseli bychom se obávat, jak dopadne přítomnost.

Dnes je módní říkat, že se člověk nejlépe učí chybami. Osobně si myslím, že nejlépe se člověk učí učením, aby chyby sám nedělal – a když už, je nejlepší se učit z chyb druhých, aby se jich vyvaroval. Zatím ale nenasvědčuje nic tomu, že bychom se pro začátek uměli poučit alespoň z našich vlastních chyb.

Pokud chceme lepší svět, musíme být především lepší my sami. Zamysleme se nad tím. Není to tak triviální, jak to zní. Zkusme to. Je to alfa a omega pokroku.

A proto je to vše, co vám i sobě přeji do nového roku 2018.

Díky za vaši přízeňZanechte nám svou korekturu nebo komentář:
Pocházím z česko-německé rodiny a s politikou jsem vyrůstal. Dvojjazyčná výchova mi umožňuje být v denním kontaktu s německým tiskem, rozhlasem nebo televizí. Díky tomu také v r. 2015 vznikl můj blog Honzovy komentáře, který českému čtenáři přinášel to nejzajímavější z německojazyčných médií. Magazín POLITIQ je jeho logickým pokračováním.