Přehled hlavních zpráv: Tusk a Juncker nabídli Británii setrvání v EU, …

+++ Předseda Evropské rady Donald Tusk a předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker nabídli Velké Británii setrvání v Evropské unii. Donald Tusk v úterý v europarlamentu ve Štrasburku prohlásil, že pokud by Britové svůj názor k brexitu změnili, „jsou naše srdce pro britské přátele široce otevřená“.

+++ Německá policie provádí od rána po celém území Německa razie v bytech údajných íránských agentů, kteří měli špehovat izraelské cíle. 10 osob má být obzvlášť nebezpečných, íránské brigády „Quds Force“ jsou zodpovědné za vraždy protirežimních kritiků v západní cizině.

+++ V Kosovu byl zastřelen prominentní srbský politik Oliver Ivanović. K atentátu došlo před sídlem jeho strany na severu města Mitrovica, kde byl zastřelen z jedoucího automobilu. Ivanović byl důležitým zástupcem srbské menšiny v Kosovu.

+++ Německé Spolkové ministerstvo vnitra zveřejnilo nejnovější počty žadatelů o azyl. V r. 2017 jich bylo 186.644, což představuje zřetelný úbytek oproti předchozímu roku.

+++ Za německý „patvar“ roku 2017 bylo vybráno sousloví „alternativní fakta“. Akce chce upozornit na používání slov ve veřejném prostoru a zvýšit tak senzibilitu při jejich užívání.  Zaměřuje se na veškeré oblasti komunikace a upozorňuje na prohřešky proti přiměřenosti a humanitě. Vyhlášení „patvaru“ roku má „v prvé řadě sloužit jako podnět k jazykové sebereflexi“.Zanechte nám svou korekturu nebo komentář: