Přehled hlavních zpráv: americký Kongres ukončil „shutdown“

+++ Americkým Senátem prošel návrh přechodného rozpočtu, který ukončil tzv. „shutdown“, krátce na to prošel i Sněmovnou reprezentantů. Je tak zajištěno financování až do 8. února. Co se stane potom, zatím neví nikdo. Dohody bylo dosaženo bez účasti samozvaného „deal makera“ Donalda Trumpa (více zde: 20. ledna19. ledna).

+++ Během sobotního útoku v afghánském Kábulu přišla o život i jedna žena z Německa. Sdělilo to německé ministerstvo zahraničních věcí. Afghánské ministerstvo zdravotnictví zatím udává 22 obětí na životech. K útoku se mezitím přihlásil Tálibán (více zde: 21. ledna20 ledna).

+++ Ve Vietnamu byl odsouzen podnikatel, který byl vietnamskou tajnou službou unesen z Německa. Trinh Xuan Thanh byl ve Vietnamu ředitelem ropné a plynové společnosti a členem vietnamské komunistické strany. V r. 2016 utekl před obviněním z korupce do Německa, kde požádal o azyl. V dubnu 2017 prohlásil stranický šéf Trong, že použije „veškerých prostředků“, aby obžalovaného dostal zpět do země. Thanh byl odsouzen k doživotnímu trestu vězení, už ve středu proti němu ale začíná další proces.

+++ Letecká společnost Niki má být po dlouhých tahacích odprodána zakladateli Niki Laudovi. Sdělil to insolvenční správce a záměr jednomyslně odhlasovalo i shromáždění věřitelů. Krok umožnil německý soud, který rozhodl, že případ spadá do rakouských kompetencí.

+++ Společnost Netflix, nabízející streamovaný obsah po internetu, dosáhla rekordních výsledků. Její zisk za poslední kvartál stoupl v meziročním srovnání z 129,6 na 185,5 miliónů dolarů. Rovněž počet placených odběratelů překonal prognózy odborníků.

+++ Společnost Amazon otevřela v americkém Seattlu první obchodní dům bez pokladen. Platí se pouzí pomocí aplikace Amazon Go.Zanechte nám svou korekturu nebo komentář: