Přehled hlavních zpráv: Donald Trump se snaží zdiskreditovat Roberta Muellera, …

+++ Donald Trump se snaží zdiskreditovat zvláštního vyšetřovatele pro ovlivňování amerických prezidentských voleb Ruskem Roberta Muellera. Posloužit mu má tajný dokument, který FBI vytýká nátlak na ministerstvo spravedlnosti a použití nepovolených důkazů. Dokumentem však jsou subjektivní zápisky republikánského předsedy Výboru pro tajné služby Devina Nukese. Šéf Úřadu vyšetřování Christopher Wray prohlásil, že v poznámkách chybí důležitá fakta, což zásadním způsobem ovlivňuje správnost dokumentu. Trump se naopak snaží zápisky co nejdříve zveřejnit.

+++ Spolková vláda uvažuje o ukončení vojenské mise v Somálsku, kde 20 vojáků Bundeswehru tam trénuje somálské vojáky. Mise je považována za extrémně nebezpečnou, jelikož němečtí vojáci čelí pravidelným útokům milic aš-Šabáb.

+++ Mezinárodní sportovní soud CAS zrušil zákaz startu 28 ruským sportovcům, kteří byli kvůli dopingu doživotně zablokováni Mezinárodním olympijským výborem (MOV). Otázkou je, zda budou moci startovat na zimních olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu, neboť od MOV dosud neobdrželi oficiální pozvánky.

+++ Několik ekonomických dat: eurozóna překonala v růstu USA (2,5 versus 2,3 %). Je to nejlepší výsledek od finanční krize před 10 lety. V eurozóně také mírně klesla míra inflace, ta v lednu činila 1,3 %. Nezaměstnanost v Německu v lednu mírně stoupla. To je však začátkem roku normální, v meziročním srovnání je lednová nezaměstnanost naopak na nižší úrovni, než v loňském roce (8.990 oproti 9.810 osobám).Zanechte nám svou korekturu nebo komentář: