Přehled hlavních zpráv: Elon Musk napsal novou kapitolu dějin dobývání vesmíru, …

+++ Podnikatel a vizionář jihoafrického původu Elon Musk a jeho společnost SpaceX včera uskutečnili úspěšný start rakety Falcon Heavy. 70 metrová raketa, která unese až 60 tun nákladu, měla na palubě jako testovací zátěž automobil Tesla. Byl to 54. start rakety typu Falcon. SpaceX chce tento rok uskutečnit ještě 30 dalších startů, z toho 2 další s raketou Falcon Heavy. Musk zároveň představil plány na ještě větší raketu.

Elon Musk Just Sent His Tesla to Space

SpaceX launched the Falcon Heavy rocket. http://ti.me/2EqbCbM

Zveřejnil(a) TIME dne 6. únor 2018

+++ Vzácná shoda v Evropském parlamentu: Polák Ryszard Czarnecki, člen předsednictva Evropského parlamentu, má přijít o svou funkci. Czarnecki již několikrát nechvalně proslul svými výroky, např. když srovnával Evropu se Sovětským svazem anebo se ostře navážel do svých polských kolegů. Členové vlastní strany PiS, jak už bývá v podobných případech zvykem, se jeho výroky snaží relativizovat. Pro jeho odvolání by musela hlasovat 2/3 většina.

+++ Předseda německých sociálních demokratů SPD Martin Schulz chce odstoupit. Podle právě uzavřené koaliční dohody by se měl stát novým ministrem zahraničních věcí. Jeho následovnicí by měla být Andera Nahlesová. Aktuální informace ke koaličnímu vyjednávání zde.

+++ Donald Trump pověřil Pentagon, aby po vzoru Ruska, Severní Koreje či Francie uspořádal v USA vojenskou přehlídku.Zanechte nám svou korekturu nebo komentář: