Německo: šéf extremistického webu Altermedia si odsedí 2,5 roku

POLITIQ: Právě se stalo

Roky šířil server Altermedia nacistická hesla, rozdmýchával nenávist proti uprchlíkům, cizincům a Židům, popíral holocaust. Ve čtvrtek byli jeho čtyři autoři odsouzeni.

Šéf nacistické a extrémně pravicové stránky, 29letý informatik ze Schwarzwaldu, byl kvůli vedení zločinného spolčení odsouzen k 2 rokům a 6 měsícům vězení. Tři další starší spoluobžalované ženy vyvázly s podmíněnými tresty v délce trvání od 8 měsíců do 2 let.

Soudce Herbert Anderer při vyhlášení rozsudku prohlásil, že „nenachází slov“. Proces nemohl rozkrýt motiv činů. „To se ti lidé nic nenaučili? Vůbec nic nepochopili?“, položil rétorickou otázku soudce.

Do svého zákazu byl Altermedia největším extrémně pravicovým portálem německojazyčné oblasti. Státní zástupkyně Alexandra Geilhornová prohlásila, že tím, že už Altermedia neexistuje, se celá námaha vyplatila. Žádný významný následovník se zatím neobjevil. Bývalí provozovatelé stránek byli již v r. 2011 v Rostocku odsouzeni k více než dvouletým trestům vězení.

Po červencových nepokojích na setkání G20 v Hamburku byl odstaven i extrémně levicový server Indymedia.Zanechte nám svou korekturu nebo komentář: