Přehled hlavních zpráv: stát New York žaluje producenta Weinsteina

+++ Stát New York žaluje producenta Weinsteina a jeho firmu. Státní zastupitelství to zdůvodňuje „neslýchaným“ porušením občanských, lidských i pracovních práv. Podle něj se Harvey Weinstein „brutálního vykořisťování“ zaměstnanců. Producent svým zaměstnankyním také vyhrožoval slovy jako „já vás zabiji“ nebo „vůbec netušíte, čeho všeho jsem schopen“. Při svém nátlaku se chlubil svými kontakty na důležité politiky a tajné služby, zaměstnankyně nutil k sexuálním službám výměnou za postup v kariéře.

+++ Podle policejních údajů došlo v Německu v r. 2017 k téměř 1.453 antisemitským trestným činům. V 1.377 případech byli pachatelé pravicoví extremisté nebo aspoň osoby  pravicově motivované. V 25 případech byly činy motivovány nábožensky, v těchto případech se většinou jednalo o činy muslimských fanatiků.

+++ USA se do r. 2015 chystají zprivatizovat svůj podíl na mezinárodní vesmírné stanici ISS. K tomuto účelu vyčlenily 150 miliónů dolarů na vývoj „komerčních kapacit“.

+++ V ruském jaderném výzkumném zařízení v Sarově bylo zatčeno několik inženýrů poté, co se na superpočítači pokoušeli generovat Bitcoiny.

+++ V Kolíně nad Rýnem, Düsseldorfu a dalších německých městech se dnes chystají stovky tisíc lidí na tradiční masopustní průvody.Zanechte nám svou korekturu nebo komentář: