Přehled hlavních zpráv: výbuch v Leicesteru, …

+++ V britském Leicesteru došlo včera večer k silné explozi, při níž přišly o život minimálně 4 osoby. Přesná příčina výbuchu dosud není známa, nicméně jako nejpravděpodobnější se jeví výbuch plynu. Teroristický útok zatím vyšetřovatelé vyloučili.

+++ V Berlíně se dnes sejdou delegáti CDU. Mají schválit koaliční dohodu a zvolit za generální tajemnici strany dosavadní ministerskou předsedkyni Saarlandska Annegret Kramp-Karrenbauerovou. Ta je považována za blízkou důvěrnici Angely Merklové.

+++ Jednoho ze svých nejvyprofilovanějších soupeřů navrhla kancléřka Angela Merkelová na post ministra zdravotnictví – je jím Jens Spahn. 46letá poslankyně Spolkového sněmu Anja Karliczek se má překvapivě stát ministryní vzdělávání. Ursula von der Leyen má zůstat ministryní obrany, Peter Altmaier povede ministerstvo hospodářství, Julia Klöcknerová ministerstvo zemědělství a Helge Braun bude novým šéfem kancléřského úřadu, kde vystřídá právě Altmaiera.

+++ Tisíce lidí se včera v Moskvě zúčastnili pamětního průvodu při příležitosti 3. výročí vraždy opozičního politika Borise Němcova. Němcov byl zastřelen v r. 2015 poblíž Kremlu a jeho vražda je spojována s ruskou vládou. Moskevská policie odhaduje počet účastníků demonstrace na 4.500, organizátoři na 30.000. Mezi účastníky byli i Alexej Navalnyj, Xenija Sobčaková či Grigorij Javlinskij. Poslední dva kandidují v prezidentských volbách, které se konají 18. března.

+++ V Austrálii našli vyšetřovatelé stovky kilogramů drog, ukrytých v 21.000 značkovačích. Psací potřeby byly pašovány z Číny do Sydney a byly objeveny během celní kontroly. Při ní bylo nalezeno 300 kilogramů efedrinu v tržní hodnotě zhruba 77 milionů euro. Jen za posledních 12 měsíců našla policie státu New South Wales 2 tuny efedrinu.

+++ V USA má protestní účet proti zbraním už více sledujících, než zbraňová lobby NRA.Zanechte nám svou korekturu nebo komentář: