Přehled hlavních zpráv: Británie pohrozila Rusku odvetou za atentát na špióna

+++ Případ ve Velké Británii otráveného špióna se vyhrocuje. Pokud se potvrdí, že za atentátem stojí Moskva, pohrozila britská vláda Rusku odvetnými opatřeními. Ministr zahraničních věcí Boris Johnson v Londýně prohlásil, že reakce bude „přiměřeně tvrdá“. Myslitelné jsou další hospodářské sankce nebo bojkot MS ve fotbale. Johnson také potvrdil identitu ruského špióna a jeho dcery. Podle britských médií rodina bývalého špiona již několikrát varovala, že je pronásledována ruskými agenty. Další informace o případu v článku německé Tagesschau „Atentát na špióna v Británii: podoba s případem Litviněnko čistě náhodná?“ a v krátké zprávě „Bývalý špión MI6 v Rusku byl v Británii otráven neznámou látkou„.

+++ Historický okamžik: Severní a Jižní Korea se dohodly na schůzce na nejvyšší úrovni, která se má uskutečnit koncem dubna. Jak potvrdil jihokorejský národní bezpečnostní poradce, mělo by během ní dojít k rozhovorům mezi jihokorejským prezidentem Mun Če-inem a severokorejským diktátorem Kim Čong-unem. Proslýchá se, že by Severní Korea mohla být ochotna přistoupit na úplné jaderné odzbrojení, pokud bude z Korejského poloostrova bezjaderná zóna.

+++ Novým nejbohatším mužem planety je zakladatel Amazonu Jeff Bezos. Je také první osobou, která prolomila hranici 100 miliard dolarů. Jeho jmění odhaduje magazín Forbes na 112 miliard USD. Na druhém místě se nachází Bill Gates s 90 miliardami USD, třetí je investor Warren Buffett s 84 miliardami dolarů. K poraženým roku patří Donald Trump. Od března 2017 spadlo jeho jmění o 400 milionů dolarů na 3,1 miliardy amerických dolarů a obsadil tak 776. příčku.

+++ Podle rešerší magazínu „Kontraste“ německé veřejnoprávní televizní ARD byl braniborský zemský předseda AfD Andreas Kalbitz v kontaktu se zakázanou extremistickou organizací HDJ (Heimattreue Deutsche Jugend – Německá vlastenecká mládež). V r. 2007 se měl zúčastnit jejich tábora. Organizace byla v r. 2009 na základě svého antisemitismu, rasismu a adoraci Hitlera zakázána německým ministerstvem vnitra.Zanechte nám svou korekturu nebo komentář: