Přehled hlavních zpráv: další vražda Rusa ve Velké Británii, …

+++ Ruský exulant, který byl před několika dny nelezen mrtvý ve svém bytě, byl rovněž zavražděn. Jedná se o 68letého podnikatele Nikolaje Gluškova, který byl kritikem Kremlu. Pitva prokázala, že zemřel následkem tlaku v oblasti krku. Gluškov pracoval pro koncerny Avtovaz a Aeroflot, v r. 2004 byl za praní špinavých peněz odsouzen ke 3 letům vězení. V r. 2010 získal azyl ve Velké Británii. Byl také obchodním partnerem Borise Berezovského, který byl v r. 2013 nalezen poblíž Londýna rovněž mrtvý. Berezevskij patřil mezi Putinovy podporovatele, později se však stal jeho odpůrcem.

+++ Velká Británie kvůli posledním vraždám bývalých ruských občanů na svém území obnovila vyšetřování dosud nevysvětlených úmrtí v podobných případech. Celkem se jedná o 14 případů, včetně vraždy Berezovského.

+++ Angela Merklová navštívila Paříž a setkala se se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem. Do června chtějí společně předložit jízdní řád reformy EU. Merklová ale také zdůraznila, že nemá automaticky na vše stejný názor, jako Macron, především ve finančních otázkách.

+++ V Bratislavě a dalších 34 slovenských městech se opět demonstrovalo. Jen v Bratislavě se na náměstí Václava Havla sešlo 65.000 lidí. Premiér Fico sice odstoupil, jeho nástupce ale Slováci považují za pouhou loutku.

+++ Ministr spravedlnosti USA Jeff Sessions propustil zástupce ředitele FBI Andrewa McCabea – pouhé 2 dny před jeho odchodem do důchodu. Andrew McCabe byl Trumpovi již dlouho trnem v oku.

+++ Turecké letectvo zřejmě odstřelovalo jedinou fungující nemocnici v syrském Afrinu. O život přišlo nejméně 16 civilistů, mezi nimi i 2 těhotné ženy.

+++ Turečtí diplomaté se pokusili v kantonu Zürich unést švýcarského-tureckého podnikatele.

+++ Ukrajina chce zakázat Rusům žijícím na jejím územím účast v nedělních ruských prezidentských volbách.Zanechte nám svou korekturu nebo komentář: