Zatčený berlínský islamista měl kontakty k Anisi Amrimu

Zatčený berlínský islamista měl kontakty k Anisi Amrimu

Ve středu byl v Berlíně kvůli podezření z terorismu zatčen islamista Magomed-Ali C. Od něj vedou stopy k Anisi Amrimu, atentátníkovi z berlínského Breitscheidplatzu.

Mluvčí nejvyššího státního zastupitelství v Karlsruhe ve středu sdělila, že v telefonu Anise Amriho bylo pod pseudonymem uloženo číslo na jeho údajného francouzského komplice Clémenta B. Proto vyšetřovatelé vědí, že byli oba muži ve spojení. Zatím však nemají žádné poznatky o tom, že by se Clément B. na atentátu na vánočním trhu v Berlíně v r. 2016 podílel.

Ve středu ráno zatčený 31letý Rus Magomed-Ali C. navštěvoval podle dostupných údajů berlínskou mešitu Fussilet, kam chodil také Amri. I Clément B. tam docházel. Jestli se tam všichni muži setkali, není známo.

Příprava teroristického útoku v Německu

Clément B. sedí ve Francii ve vazbě. Vyšetřovatelé ho s spolu s Magomedem-Ali C.viní z přípravy bombového útoku v Německu. Kromě toho připravoval B. teroristický útok ve Francii. Podle nejvyššího státního zastupitelství neexistují žádné důkazy o tom, že se těchto příprav účastnil Amri.

Tunisan Amri vjel 19. prosince 2016 ukradeným kamionem na vánoční trh před Pamětním kostelem císaře Viléma. Při tom zemřelo 11 osob, 4 další byly zraněny. Amri kromě toho zabil i řidiče tahače. Sám byl o několik dní později zastřelen na útěku v Itálii.Zanechte nám svou korekturu nebo komentář: