Skandál v CDU: saská politička odmítá ve straně muslimy

POLITIQ: Telegraficky

Veronika Bellmanová, poslankyně CDU ve Spolkovém sněmu ze Saské Kamenice (něm. Chemnitz) v Sasku nechce ve straně muslimy. V pravicovému deníku „Junge Freiheit“ (Mladá svoboda) prohlásila, že by CDU neměla povolit členství ani sekulárním muslimům. „Dnes se vydávají ze sekulární a zítra jsou náruživě věřící“, uvedla.

Bellmanová se pustila i do úvah o islámu: „Jak může být někdo věřícím muslimem a členem strany, jejíž základem je křesťanský obraz člověka? Není pro muslimy islám jediné skutečné náboženství? Není každý muslim povinován ke svaté válce, dokud nebude celý svět ‚domem islámu‘? Není tato náboženská válka namířena proti nevěřícím, křesťanům a židům, protože trestající Alláh každého nemuslima zatratí?“

Poslankyně bez jakýchkoliv základních vědomostí a vztahu k realitě podezírá všechny muslimy z islamistických tendencí. To je stanovisko, které je obyčejně vlastní jen pravicovým extremistům. Bellmanová navíc tvrdí, že je toto téma v CDU tabuizováno. Ve skutečnosti uvnitř strany existuje klub „Muslimové v Unii“, čítající několik desítek členů a který byl vedením CDU výslovně pochválen.

V Hamburku navíc patří muslimka Aygül Özkanová mezi špičkové kandidáty CDU v komunálních volbách v r. 2020. Další známou muslimskou političkou křesťanských demokratů je ministryně pro integraci Severního Porýní-Vestfálska Serap Gülerová.Zanechte nám svou korekturu nebo komentář: