Seehofer kategoricky odmítl repatriaci uprchlíků do Sýrie

POLITIQ: Telegraficky

Několik dní před setkáním s německými zemskými ministry vnitra odmítl Horst Seehofer (CSU) repatriaci kriminálních uprchlíků do občanskou válkou zmítané Sýrie

„V současné době nemůžeme odsouvat do žádného Syrského regionu, to platí i pro kriminálníky“, prohlásil spolkový ministr vnitra CSU v magazínu Spiegel. Před několika týdny vyšla zpráva spolkového ministerstva zahraničí, ve které se uvádí, že jsou uprchlíci po navrácení vystaveni represáliím a násilí. V žádná části Sýrie neexistuje komplexní, dlouhodobá a spolehlivá ochrana pronásledovaných osob, uvádí se v dokumentu.

Seehofer označil v magazínu Spiegel zprávu za relevantní. Zpráva je zajímavá i v souvislosti s blížící se konferencí zemských ministrů vnitra, která se koná od 29. do 30. listopadu v Magdeburgu. Na ní se bude jednat i o prodloužení zákazu odsunu do Sýrie, který by jinak koncem prosince vypršel.

Několik Unií vedených zemských vlád se zasazuje o to, aby byli kriminální uprchlíci do Sýrie navraceni. SPD a opozice oproti tomu před repatriací syrských uprchlíků důrazně varují.Zanechte nám svou korekturu nebo komentář: