Demokratka Warrenová se chce postavit Trumpovi

Americké prezidentské volby v r. 2020

Elizabeth Warrenová se nebojí: americká senátorka se podle vlastních údajů připravuje na demokratické primárky. Donald Trump tak neoficiálně získal první vyzyvatelku.

Jedná se o první krok ke kandidatuře na prezidentský úřad: demokratická senátorka Elizabeth Warrenová ohlásila v pondělí ráno místního času, že sestavuje volební výbor, který má připravit její oficiální kandidaturu.

69letá politička informovala své příznivce prostřednictvím e-mailu o svých plánech a na své webové stránce zveřejnila video, ve kterém nastínila své politické poselství: „Svou kariéru jsem zasvětila otázce, proč se americké sliby některým rodinám splní, ale jiné, které pracují stejně tvrdě, spadnou do propasti“, řekla profesorka práva, která od r. 2012 zastupuje stát Massachusetts jako senátorka.

„Zjistila jsem, že tyto rodiny nepadají do žádných děr, ale do pastí, do kterých šlápnou“, dodává Warrenová ve videu. „Tato temná stezka ale nemusí představovat naši budoucnost. Můžeme se postarat o to, aby naše demokracie byla dobrá pro všechny. Můžeme dokázat, že naše hospodářství bude sloužit všem.“

Progresivisté proti umírněným silám?

Warrenová, známá svou nesmlouvavou kritikou prezidenta Trumpa, je první vrcholnou političkou z řad demokratů, která zveřejnila své ambice na nejvyšší úřad USA. Až do prvních primárek, které se budou konat za 13 měsíců, se pole Trumpových vyzyvatelů jistě výrazně rozšíří.

Mnoho pozorovatelů se domnívá, že boj o nominaci demokratů bude dlouhý a že se ponese ve znamení politického boje mezi umírněnými politiky jako je Beto O’Rourke a progresivními silami, zastoupenými Warrenovou nebo Bernie Sandersem.Zanechte nám svou korekturu nebo komentář: