Goldman Sachs chce zaměstnávat více autistů

Goldman Sachs chce zaměstnávat více autistů

„Došlo nám, že musíme být daleko aktivnější“: Goldman Sachs chce zaměstnat více lidí s vývojovou poruchou. Mají přispět „svými jedinečnými silnými stránkami a schopnostmi“. 

Goldman Sachs chce mít různorodější zaměstnance: americká investiční banka bude zaměstnávat více autistů, dyslektiků a lidí s podobnými vývojovými poruchami a podpoří tak neurodiverzitu uvnitř firmy.

Studie dokazují, že tito potenciální zaměstnanci často vynikají vysokou schopností soustředění a spolehlivostí, uvádí personální ředitel Dane Holmes ve svém příspěvku na profesní sociální síti LinkedIn.

Navzdory tomu je nezaměstnanost u osob s poruchami autistického spektra kolem 80 %, dodává Holmes. Zaměstnavatelé a společnost tak přicházejí o vysoce talentované zaměstnance.

U příležitosti Světového dne autismu tak Goldman Sachs zahájil iniciativu, která má autistům a podobným osobám „dát šanci uplatnit v naší firmě své jedinečné silné stránky a schopnosti“.

Počet odlišných osob má vzrůst

Podobné nabídky už ve společnosti platí pro veterány a osoby, které delší dobu nepracovaly. Zhruba tři čtvrtiny ze současných 700 účastníků získaly nabídku dlouhodobého zaměstnání, upřesnila Megan Hoganová, viceprezidentka Goldman Sachs, zodpovědná za nábory.

Účastníci programu mají nejprve pracovat na třech lokacích v odděleních strojírenství, řízení výroby a dodržování předpisů (compliance), informuje televizní stanice CNN s odvoláním na údaje banky. V dlouhodobém výhledu mají osoby s vývojovou poruchou tvořit 1 % zaměstnanců společnosti.

„Došlo nám, že musíme být daleko aktivnější“, řekla Hoganová CNN. Ostatní americké firmy jako např. konkurent společnosti Goldman Sachs JPMorgan Chase, IBM, Ford nebo Microsoft se podle CNN už od r. 2017 podílí na iniciativě, podporující inkluzi osob s postižením.

Koncept neurodiverzity si klade za cíl nepatologizovat osoby s vývojovými poruchami, ale vnímat je jako projev přirozené neurobiologické rozmanitosti. „Prostřednictvím této iniciativy se chceme naučit, jak podporovat osoby s neurodiverzitou a také chceme dodat odvahu našim spolupracovníkům, aby se s námi podělili o své příběhy“, píše personální ředitel Holmes.Zanechte nám svou korekturu nebo komentář: