AfD se nachází na nejnižších ročních hodnotách

AfD se propadla na nejnižší hodnotu za posledních dvanáct měsíců. V průzkumu „Sonntagstrend“ agentury Emnid získala 12 % – to je nejnižší hodnota od března 2018. Velká koalice si ve voličské přízni polepšila.

Unijní strany (CDU/CSU) získaly jeden procentní bod a dostaly by se na 31 %. SPD si rovněž polepšila o jeden procentní bod a je nyní na 17 %, což je stále ještě o jeden bod za Zelenými s 18 %.

Levice zůstává podle průzkumu na 9 %, FDP lehce ztratila a získala by 8 %. Ostatní strany se dostávají na 5 %, o bod méně než před týdnem.

V uplynulém týdnu zaměstnávalo strany především odmítnuté zvolení Mariany Harder-Kühnelové do funkce místopředsedkyně Spolkového sněmu. Kandidátka AfD propadla i při svém třetím pokusu, kdy dokonce neuspěla ještě výrazněji než předtím. AfD tak zůstává jedinou ve Spolkovém sněmu zastoupenou stranou, která nemá svého místopředsedu.

Podle agentury Forsa by Unie získala 29 %

I podle agentury pro výzkum veřejného mínění Forsa by získala AfD 12 %. Před několika týdny zde však strana klesla na ještě nižší hodnoty než nyní – tehdy získala pouze 11 %.

Unii by nyní podle agentury Forsa volilo 29 % – což je o jeden procentní bod více než v minulém průzkumu. SPD je beze změny na 16 %, Zelení jsou s 20 % s jasným odstupem druhou nejsilnější stranou. Levice a FDP zůstávají rovněž na svých minulých hodnotách, tedy na 10 a 8 %. Ostatní strany by i zde získaly 5 %.

Pro výzkum „Sonntagstrend“ odpovídalo agentuře Emnid v časovém rozmezí od 28. března do 3. dubna 2.355 respondentů. Agentuře Forsa odpovídalo mezi 1. a 5. dubnem 2.501 osob. Statistická tolerance leží obvykle mezi +/- 2,5 procentními body.Zanechte nám svou korekturu nebo komentář: