Pravicoví extremisté plánovali útoky na politiky

Pravicoví extremisté plánovali útoky na politiky

Skupina pravicových extremistů v Meklenbursku-Předním Pomořansku a Braniborsku chtěla pro útoky proti politickým soupeřům objednat kolem 200 pytlů na mrtvoly a kyselinu. Z kruhů Spolkového úřadu na ochranu ústavy se to dozvěděla redakční síť RND

Spolkový sněm údajně před několika týdny obdržel od kontrarozvědky seznam materiálu pravicových extremistů s dodacími adresami a kontakty.

Důvodem byla žádost Spolkového státní zastupitelství o rozšířené sledování extrémně pravicové skupiny. O zásazích do listovního tajemství a odposleších musí na základě dodaných podkladů rozhodnout nezávislá komise Spolkového sněmu, tzv. G-10.

Podle informací sítě RND pochází třístránkový ručně psaný dokument od členů extrémně pravicového sdružení Nordkreuz (Severní kříž). Spolkové státní zastupitelství vyšetřuje členy této skupiny od srpna r. 2017 pro podezření z přípravy teroristického činu.

Přípravy na Den X

Ke skupině Nordkreuz se hlásí přes 30 % tzv. prepperů, kteří spolu komunikují prostřednictvím messengerové služby Telegram a připravovují se na Den X – kolaps státního pořádku v důsledku uprchlické krize nebo islamistických teroristických útoků a následnou likvidaci politických protivníků.

Podle údajů pochází většina účastníků chatovací skupiny z okolí armády a policie, mezi nimi je několik bývalých i aktivních členů Speciálního zásahového komanda (Spezialeinsatzkommando, SEK) a Zemského kriminálního úřadu (Landeskriminalamt, LKA) Meklenburska-Předního Pomořanska. Všichni členové Severního kříže mají přístup k zbraním, disponují desítkami tisíc kusů munice a jsou trénovaní střelci.

„Velmi intenzivní“ přípravy

Proti třem členům je současně vedeno vyšetřováni státním zastupitelstvím ve Schwerinu. Jsou podezřelí, že od dubna 2012 ze zásob Zemského kriminálního úřadu ilegálně vynesli kolem 10.000 kusů munice a automatickou zbraň.

Obvinění popírají, že by vedli „listiny smrti“ a plánovali vraždy. Bezpečnostní složky oproti tomu informují, že přípravy na Den X probíhaly „velmi intenzivně“. Preppeři za pomoci policejních služebních počítačů sestavili seznamy téměř 25.000 jmen a adres. Z převážné části se jednalo o osoby z regionálního okolí prepperů, především o lokální politiky SPD, Zelených, Levice a CDU, kteří se projevovali jako „příznivci uprchlíků“ a podíleli se na humanitární pomoci.

Každý člen chatovací skupiny Nordkreuz systematicky prohledával vesnice a obce ve svém okolí a vyhledával možné cílové osoby. Nashromážděná jména pocházela převážně z Meklenburska-Předního Pomořanska a Schwerinu jako i z regionu Perlberg a Pritzwalk v severním Braniborsku.Zanechte nám svou korekturu nebo komentář: