Carola Rackete žaluje italského ministra vnitra Salviniho

Carola Rackete žaluje italského ministra vnitra Salviniho

Kapitánka záchranářské lodi Sea Watch 3 podala trestní oznámení pro pomluvu a nabádání k trestnému činu na italského ministra vnitra Salviniho. Podle Rackete využívá svého úřadu, aby šířil „poselství nenávisti“.

Carola Rackete záměr předem oznámila, nyní dokončili právníci žalobu. V trestním oznámení viní kapitánka záchranářské lodi Sea Watch 3 italského ministra vnitra Mattea Salviniho kromě jiného z pomluvy v obzvlášť těžkých případech.

Vůdce extrémně pravicové Legy ji mimo jiné označil za komplice pašeráků lidí, potenciální vražedkyni, zločince a pirátku. Podle Rackete šíří Salvini přes Twitter a Facebook poselství nenávisti. Proto německá záchranářka požaduje zabavení Salviniho účtů na sociálních sítích.

Plavba do Itálie navzdory zákazu

Rackete se v tuto chvíli zdržuje na neznámém místě. Příští týden se musí na Sicílii dostavit k slyšení u soudu v Agrigentu kvůli podezření z napomáhání k ilegální migraci. 31letá Němka dopravila koncem minulého měsíce na palubě lodi Sea Watch 3 do přístavu na ostrově Lampedusa 40 zachráněných uprchlíků – navzdory Salvinim vystaveném zákazu vplout do italských vod.

Předběžné domácí vězení bylo vyšetřovací soudkyní zrušeno, protože Rackete podle mínění soudkyně vplutím do italského přístavu neporušila žádný zákon.Zanechte nám svou korekturu nebo komentář: