Otrávená nabídka Nigela Farage

Otrávená nabídka Nigela Farage

Nigel Farage je černým rytířem britských odpůrců EU. A je přítelem Donalda Trumpa. Závisí na něm teď politický osud Borise Johnsona?

Závisí na Nigelu Farageovi, černém rytíři nepřátel Evropské unie, politický osud Borise Johnsona a též nedávno dohodnuté smlouvy o brexitu? Vůdce Strany brexitu (Brexit Party) staví premiérovy konzervativce řádně pod tlak: vyzval Johnsona k uzavření aliance do voleb do Dolní sněmovny, které se mají konat 12. prosince. A aby jednoduše dohodu s EU pustil ke dnu. Pokud na nabídku nepřistoupí, chce v každém britském volebním okrsku nasadit vlastní kandidáty.

Je to výhrůžka, kterou nemohou brát konzervativci na lehkou váhu. Z rozkolu zastánců brexitu by samozřejmě mohla profitovat politická konkurence na levici. Jinými slovy: tyto volby ještě konzervativci nevyhráli. Pokud ale na tuto jedovatou nabídku přistoupí, stanou se v konečném důsledku monotematickou stranou.

Na vlastní kůži nyní také zjišťují, jaký poprask mohou způsobit výkřiky od postranní čáry, i když pochází od zdánlivých přítel. Johnsonovu smlouvu o vystoupení z Evropské unie ztrhal rovněž prezident Trump. Prý znemožňuje obchodní dohodu se Spojenými státy.

To je pochopitelně nesmysl. Smlouva samozřejmě dovoluje bilaterální dohodu. Trumpovi se zjevně nelíbí, že kamarád Boris jeho – nutno zdůraznit že špatnou – radu neuposlechl a s EU vůbec jednal. Pořád ale ještě lze remcat a způsobovat potíže.Zanechte nám svou korekturu nebo komentář: